Mokyklinio projekto ,,Šiuolaikiška pasaka“ paroda ,,XXI-ojo amžiaus pasakos“

Trečiasis mokyklinio projekto ,,Šiuolaikiška pasaka“ etapas – literatūrinių kūrinių iliustravimas jau įvykdytas ir gimnazijos koridoriuje puikavosi nuostabaus grožio paroda ,,XXI-ojo amžiaus pasakos“ – tai gražiausi mokinių literatūriniai ir meniniai darbai, kuriuos mokinai kūrė pilni energijos, užsispyrimo, kantrybės, taip atrado savyje snūduriuojančia kūrybiškumo energiją. Tuo ir siekta trečiuoju projekto etapo tikslu – ugdyti mokinių meninių gebėjimų kūrybiškumą. Mokinių piešiniai turėjo būti atlikti ant A3 formato, tradicinėmis tapybos technikomis (akvarelė, guašas) arba nuspalvinti pieštukais. Darbus mokiniai kūrė patys savarankiškai ir vadovaujami dailės vyr. mokytojos Renatos Chosčijevos.

Paroda ,,XXI-ojo amžias pasakos“ – kiek daug darbo, pastangų mūsų vaikai įdėjo kurdami savo darbus. Tai puikus būdas ugdyti ir skatinti prisiminti pasakas, kurios anot iškilaus lituanisto, tautosakininko, literatūros tyrėjo, įžvalgaus kultūros ir visuomenės kritiko, charizmatiško pedagogo, profersoriaus D. Saukos ,,– pati įdomiausia, sudėtingiausia, daugiausia galvosūkių kelianti liaudies kūrybos dalis, kur išmonė įgauna neišmatuojamą erdvę, kur kuriamas ypatingo patrauklumo ir įdomumo pasaulis, atsiveriantis jau tariant pirmuosius žodžius Seniai seniai…“.

Parodos metu gerbiama komisija, kurią sudarė Trakų r. Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos direktorė, IT ir lenkų kalbos vyresnioji mokytoja Agnieška Sakovič, IT, matematikos vyresnioji mokytoja Mažena Krasovska, dailės vyresnioji mokytoja Renata Chosčijeva išrinko tris geriausius literatūrinius ir meninius darbus ir nugalėtojus apdovanojo diplomais ir gražiomis atminimo dovanėlėmis.

Mūsų nugalėtojai:

1.  Kamilė Barškutytė, 7 kl., Pasaka ,,Miegančioji gražuolė“.
  2.  Garbrielė Zapolska, 5 kl., pasaka ,,Raudonkepuraitė“.
  3.  Lukaš Dakinevič, 6 kl., pasaka ,,Batuotas katinas“

Sveikiname pačius kūrybiškiausius, dėkojame visiems kūrėjams, o projekto trečiąjį etapą užbaigsime vienos scenografės Renatos Valčik žodžiais: ,,Žmonės kartais svajoja apie labai nedidelius dalykus, jie neišdrįsta turėti sparnuotos svajonės. Be pasakų ir dainų mes neturėsime sparnų, neturėsime ir svajonių, neturėsim tikslų, ir pasaulis nebus toks gražus“.

Justyna Mackevič, lietuvių kalbos mokytoja,
Renata Chosčijeva, dailės vyr. mokytoja