Międzynarodowy Dzień Dziecka

• Paskelbta: 2022-06-01
  • Kategorija: Aktualijos

Jest wiele dni w roku, które dzieci bardzo lubią, ale niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca – Dzień Dziecka. Jest to jedno z najpiękniejszych świąt w kalendarzu. Dla uczniów gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu jest to dzień pełen wrażeń, uśmiechu na twarzy i dobrej zabawy.

W ten świąteczny dzień, jak i co roku, w gimnazjum odbyło się wiele atrakcji. Ranek rozpoczął się wesołym, rytmicznym, wspólnym tańcem uczniów, rodziców i nauczycieli. Następnie odbyły się rodzinne zawody sportowe, gdzie uczestnicy rywalizowali się między sobą w różnych dziedzinach sportowych tj. sztafety, kwadrat, siatkówka i inne.

Po aktywnych zajęciach na wszystkich czekał program artystyczny, gdzie uczniowie kółka dramatycznego „Za szkolną kurtyną“ pod kierownictwem nauczycielek klas początkowych Iwony Grigienė i Agnieszki Mataczina przedstawili spektakl pt. „Żabka mała“. Z ogromną ciekawością i uwagą widzowie oglądali przedstawienie. Historia niegrzecznej żabusi spotkała się z gromkimi brawami publiczności. Natomiast dziewczynki ze „Studium tanecznego“ zachwyciły wszystkich swoimi rytmicznymi tańcami. Swoje zdolności artystyczne również przedstawiły dzieciaki z grup przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Złożyły piękne życzenia, a także zadeklamowały wiersze o rodzinie.

Następnie rozpoczęły się ciekawe, urozmaicone i atrakcyjne zajęcia edukacyjne: przyrodniczo-chemiczne, historyczne, fizyczne, językowe, technologiczno-plastyczne. Podczas zajęć uczniowie i rodzice mogli sprawdzić swoje wiadomości w różnych dziedzinach.  Zabawom nie było końca! Na dzieci czekało jeszcze malowanie na twarzy, dmuchana zjeżdżalnia i oczywiście przepyszne gofry z owocami.

Podczas dnia dziecka nie zabrakło także życzeń z tej okazji. Pani dyrektor gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu Renata Krasowska życzyła wszystkim dzieciom samych sukcesów, powodów do uśmiechu i radości, rozwijania swoich talentów, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny. Cieszymy się, że swoją obecnością zaszczyciła nas starosta gminy Połuknia Jolanta Gardžiulienė, która złożyła dzieciakom życzenia i wręczyła słodkie prezenty.

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie, za miłe wrażenia, a sponsorom za wsparcie i pomoc. Dzień Dziecka udał się wspaniale! Już czekamy na następny.