Półkolonie letnie w Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu

• Paskelbta: 2022-08-26
  • Kategorija: Aktualijos

W dniu 26 sierpnia uczniowie obozu udali się na wycieczkę do „Zagrody Alpak” znajdującej się w rejonie trockim we wsi Seimeny. Tego dnia dzieci miały okazję poznać te cudowne zwierzęta. Dowiedzieli się skąd one do nas przybyły i w jakim celu ludzie je hodują. Już wiedzą, że alpaki to bardzo pożyteczne zwierzęta, które dostarczają nam nie tylko wełny, ale też mnóstwo pozytywnych doznań. Uczniowie bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem karmiły i bawiły się ze zwierzętami.

Podczas całej wycieczki wszystkim dopisywał dobry humor i piękna pogoda. Obozowicze w pełni korzystali z ostatnich promieni słońca, spacerując z alpaką oraz oddając się zabawom na świeżym powietrzu.

Projekt finansowany jest ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu „Polonia i Polacy za granicą 2022”.