Pierwszy dzwonek

Początek roku szkolnego 2023/2024 w Gimnazjum im. Longina Komołowskiego rozpoczął się Mszą Świętą w kościele św. Jana Chrzciciela w Połukniu, którą celebrował ks. proboszcz Ryszard Pieciun. W trakcie mszy ksiądz życzył społeczności szkolnej pomyślnego oraz udanego roku szkolnego oraz wyświęcił plecaki pierwszoklasistów,  które zostały sfinansowane przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, a projekt realizuje Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego. Plecaki zostały przekazane za pośrednictwem Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”.

Uroczysty apel rozpoczęcia roku szkolnego zostanie na długo w pamięci dla wszystkich, a najbardziej dla pierwszoklasistów oraz uczniów dziesiątej klasy, którzy święto 1 września obchodzą po raz ostatni.

Wiele pięknych słów, życzeń, wypowiedzianych przez honorowych gości z Polski, radnych samorządu rejonu trockiego, doradcę mera Jovita Sajavičienė, starostę gminy Jolantę Gardžiulienė i innych. Prowadzące uczennice klasy 10 składały życzenia oraz życzyły wszystkim uczniom dobrej i sumiennej nauki. Uczniowie 1 klasy odważnie zadeklamowali wiersze. Pani dyrektor Renata Krasowska wręczyła dla uczniów klasy 1, plecaki z pełnym wyposażeniem przyrządami kancelaryjnymi.

Podczas uroczystej akademii pani dyrektor gimnazjum podzieliła się radością z powodu otrzymanego stypendium za wysokie osiągnięcia w nauce przez dwóch uczni: Amelii Maconko (ucz. klasy 7) i Doriana  Raińskiego (ucz. klasy  9) z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy. Panie Loreta Mackiewicz i Marzena Krasowska, wicedyrektorki gimnazjum, wręczyły kwiaty dla pani dyrektor za otrzymanie nagrody Krzyża Wolności i Solidarności Pomorza Zachodniego NSZZ ,,Solidarność" za ogromne zaangażowanie w krzewieniu polskości i polskich tradycji wśród młodego pokolenia Polaków na Litwie oraz podtrzymanie pamięci o Longinie Komołowskim, który został wręczony w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Po uroczystości pierwszy dzwonek zawołał uczniów, nauczycieli oraz rodziców do klas na lekcję informacyjno-wychowawczą, podczas której zostały omówione plany lekcyjne, wychowawcze oraz  zmiany zaistniałe w progamie nauczania.

Całej społeczności szkolnej życzymy dobrego startu w nabywaniu wiedzy oraz sukcesów w nauce.