Stroje pszczelarskie

• Paskelbta: 2022-01-24
  • Kategorija: Didžiuojamės

Wiadomo, że od początku roku szkolnego zachęcamy uczniów do polubienia pszczół. Mając na względzie potrzebę ochrony środowiska naturalnego na celu jest pogłębić świadomość uczniów na temat dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą pszczoły miodne oraz uświadomić zagrożenia masowego ginięcia tych owadów.

Od początku roku szkolnego odbyło się mnóstwo różnych wydarzeń: edukacyjne-poznawcze zajęcia w muzeach pszczelarskich, integrowane lekcje, edukacyjne zajęcia zbijania ramek, wylewania i kręcenia świec.

Dziękujemy dla Przemysława Słowińskiego za zakup strojów (10 sztuk) pszczelarskich dla uczniów naszego gimnazjum, które umożliwią z bliska obserwację pracy w pasiece, przy ulu na wiosnę, w maju miesiącu.