Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos mokymo iniciatyva pristatyta Švietimo pažangos asamblėjoje Prezidentūroje

  • Paskelbė : Loreta Mackevič
  • Paskelbta: 2022-06-01
  • Kategorija: Didžiuojamės

Birželio 1 d. biologijos mokytojai Daliai Jasiulevičienei ir IIG klasės mokinei Gabrielei Zapolskai teko garbė atstovauti  Paluknio Longino Komolovskio gimnazijai Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, Švietimo pažangos asamblėjoje,  į kurią iš 145 pateikusių paraiškas, buvo atrinkti 42 pareiškėjai.

Be galo džiaugiamės galimybe pristatyti savo išskirtinę veiklą – bitininkystės programą. Verta paminėti, kad Trakų rajonui atstovavo tik viena ugdymo įstaiga. Renginio metu nelikome nepastebėti, dalinomės gerąja patirtimi, parsivežėme daug įkvepiančių idėjų bei daug gerų įspūdžių. Taip pat sulaukėme labai dažno klausimo: „O kodėl bitės ir kaip kilo tokia išskirtinė idėja?“’ Kaip  žinia, mūsų gimnazijos direktorė Renata Krasovska yra bitininkė, tad mintis ir kilo jai. Apjungus idėjas, sudėliojome planą, pagal kurį vykdome įvairias veiklas gimnazijoje bei už jos ribų bičių tema.

Bitininkystės programą integruojame į dalykų pamokas, organizuojame išvykas į įvairias edukacijas, bendraujame ir bendradarbiaujame su bitininkais, į savo gimnaziją priimame svečius ir iš arčiau supažindiname su bičių pasauliu. Taip pat gimnazijoje vyko ir keletas išties įspūdingų renginių, kurių metu mokiniai liejo žvakes, kepė meduolius, išbandė bitininkystėje naudojamus įrankius ir prietaisus, mokėsi kalti rėmelius vaškuolėms, apžiūrėjo bičių avilį, klausėsi bitininkų pasakojimų apie bičių gyvenimą.

Gegužės 20 d. gimnazija paminėjo Pasaulinę bičių dieną, renginio metu mokiniai klausėsi paskaitos apie bičių sandarą, pro mikroskopus galėjo pamatyti daug kartų padidintas bitės kūno dalis, žaidė protų mūšį, sprendė užduotėles, pristatė savo kurtus bičių kostiumus, o komisija pirmos vietos nugalėtojai suteikė „Mis bitės’“ titulą.

Gimnaziją papuošė daugybė mokinių piešinių bei įvairių darbų iš antrinių žaliavų, buvo tapomas paveikslas, prie kurio prisidėjo visos gimnazijos mokiniai, o kiemo erdvėje, korio formos lysvėje, buvo sodinamos gėlės bitėms privilioti. Nors šiemet bičių nelepina palankus oras, tačiau nepaisant to, pavyko atrasti laiką, kai mūsų jaunieji bitininkai su specialiomis aprangomis, galėjo praktiškai prisiliesti prie bitininko amato ir apžiūrėti bičių šeimas aviliuose.

Gimnazijos planuose yra dar daugybė idėjų: ateityje planuojamas sensorinis kiemelis, galvojama apie bitininkų būrelį vaikams, taip pat norima organizuoti paskaitas ir edukacijas kitose ugdymo įstaigose.

Ši tema išties svarbi pasauliniu mastu, kadangi bičių populiacija pasaulyje ženkliai mažėja ir tai yra rimtas ženklas žmonijai, ne mažiau svarbus nei klimato atšilimas, oro tarša, atliekų rūšiavimas, plastikai ir mikro plastikai pasaulio vandenynuose.

Moksliniai tyrimai rodo, kad bičių populiacija žmonijos išlikimui yra būtina. Net pats Albertas Einšteinas savo laiku yra pasakęs skambią frazę: ,,Jeigu bitės išnyktų nuo pasaulio paviršiaus, tai žmonija neišgyventų nė  ketverių metų.“’ Todėl turime atkreipti į tai dėmesį, garsiai apie tai kalbėti, šviesti vaikus ir visą visuomenę bei kiekvienas prisidėti prie bičių populiacijos nykimo mažinimo. Ir pabaigai, pagalvokite, kokių maisto produktų nebūtų kiekvieno iš jūsų pietų lėkštėje, jeigu išnyktų bitės. Tai ir yra atsakymas, dėl ko turime gerbti, mylėti, saugoti ir gelbėti nuo išnykimo šį gamtos sutvėrimą.

 

Biologijos mokytoja Dalia Jasiulevičienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos