Wsparcie bieżącej działalności szkół z polskim językiem nauczania na Litwie

W październiku b.r. gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu otrzymało dofinansowanie przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie“ ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej w 2022 roku na dofinansowanie bieżącej działalności szkół z polskim językiem nauczania na Litwie.

Na doposażenie gimnazjum otrzymało 3907,25 euro. Środki zostały  przeznaczone na dofinansowanie bieżącej działalności: zakupiono krzesła do laboratorium chemicznego, półki, stoły, miękkie pufy, metalofony, palniki, lutownice na lekcje technologii, stoły tenisowy i piłni nożnej dla klas początkowych.

Natomiast grupa przedszkolna gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu otrzymała 1574,20 euro. Pieniądze przeznaczono na zakup sprzętu do pokoju sensorycznego dla dzieci. Nabyto tunel nieskończoności, skrzynkę światła i kuwetę sensoryczną, tęczowe prostokąty i trójkąty, lampkę projekcyjną, kolumnę wodną, światłowody, transparentne figury, lampę lawową, gwiezdny projektor, akwarium meduz, 3D drukarkę.

"Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022"