Edukacija Deltuvos miestelyje „Bitutė pilkoji“

• Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2021-10-28
  • Kategorija: Renginiai

Spalio 28 d. 5-6 klasių mokiniai su lietuvių kabos mokytoja Karolina ir geografijos mokytoja Kristina vyko į edukacinį užsiėmimą Deltuvoje. Edukacijos metu, vaikai buvo supažindinti su senosios bitininkystės tradicijomis, bičių gyvenimo, produktų, jų naudos ir pritaikymo ypatumais. Edukacija prasidėjo nuo pasakojimo, kaip Deltuvos miestelis yra susijęs su bitininkyste ir žinoma lietuvių rašytoja, filantrope Gabriele Petkevičaite-Bite. Vaikams buvo pristatoma lietuvių tautosaka, susijusi su bitėmis, medumi, ir bitininkystės papročiais. Užsiėmimo metu iš gryno bičių vaško senoviniu būdu – ant dagčio – buvo liejamos žvakės. Vaikai patys turėjo galimybę paliesti, pauostyti, net paragauti tikrų bičių produktų. Edukacijos pabaigoje nulietas žvakes gražiai supakavo į lininį audinį.