Dokarmiamy ptaki

• Paskelbta: 2022-02-03

Śnieg zasypał pola, lasy.

Dokąd lecą głodne ptaki?

Kto je karmi po zamieci?

Kto?

Wiadomo- dzieci!

Dzieciaki z zerówki w tym tygodniu zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków, który był integrowany z pszczelarstwem. Zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dzieci poznały czym można dokarmiać ptaki i z dużym zaangażowaniem wykonały karmniczki "pszczółka” do których wsypały pokarm i podczas spaceru zawiesiły na podwórku naszego gimnazjum. Poznały ptaki zimujące w Litwie, a także te których nie spotkamy zimą, bo odlatują do ciepłych krajów. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przetrwać trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.