Zakończył się letni szkolny obóz "Biedronka"

• Paskelbta: 2022-06-23
  • Kategorija: Renginiai

Zakończył się letni szkolny obóz „Biedronka”. Obozowicze mieli bardzo wiele interesujących zajęć, które nie dały im się nudzić. Podczas ostatnich dni poznawali otaczający świat, utrwalali swoje wiadomości w różnych dziedzinach, odkrywali siebie, nawiązywali koleżeńskie więzie ze swoimi rówieśnikami.

Zadziwiającą edukacją było ozdobienie płóciennych torb. Uczniowie próbowali je ozdobić jedną z najstarszych na Litwie metod druku - linorytem. W trakcie edukacji dzieci ozdobiły lniane torby własnymi unikatowymi dziełami sztuki. Jest to niezwykle prosty, szybki i bezpieczny sposób drukowania, który jest dostępny dla każdego użytkownika. Niezależnie od wieku, technologia linorytu zachwyca swym efektem, ucząc cierpliwości i koncentracji. Uczniowie trzymali w rękach narzędzia, z których dotychczas nigdy nie korzystali. Na specjalnej płytce rysowali, a później wycinali przy pomocy dłuta rysunek, z którego potem robili odbitkę. Na zakończenie dzieciaki zorganizowały wystawę swoich lnianych toreb ozdobionych oryginalnymi dziełami.

Ostatni dzień obozu także był pełen wrażeń, gdyż na wszystkich czekała dyskoteka, gry, zabawy i oczywiście słodki poczęstunek. Dzieciaki przeżyły wiele dobrych emocji, świetnie się bawiły, podzieliły się wrażeniami z pobytu w obozie.

Czas spędzony na obozie sprawił wiele satysfakcji i radości. Były to dni pełne wrażeń, zdobywania wiedzy i informacji. Mamy nadzieję, że obóz spełnił nadzieje uczniów. Aktywne zajęcia, zawody sportowe, dni językowe, zajęcia technologiczne, wycieczki dodały uczniom energii i dobrych emocji, a prace twórcze pozostawiły niezapomniane wspomnienia.

A teraz na wszystkich dzieci czekają wakacje, pełne nowych przygód i niespodzianek. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Wicedyrektor ds. nauczania Loreta Mackiewicz