Wycieczka do rozgłośni Radio Znad Wilii

Środki masowego przekazu odgrywają bardzo ważną rolę w codziennym życiu współczesnego człowieka.

Jakiś czas temu uruchomiliśmy w naszej szkole radiowęzeł. Służy on do nadawania podczas dużych przerw różnych komunikatów oraz audycji tematycznych, jak też do umilania czasu społeczności szkolnej puszczając różną muzykę.

Dnia 4.04.2023r. uczniowie Szkolnego Kółka Dziennikarskiego wraz z opiekunkami Renatą Krasowską i Grażyną Paułauskienie udali się do rozgłośni Radio Znad Wilii.

Młodzi dziennikarze zwiedzili niemal wszystkie zakamarki rozgłośni radiowej. Młodzież została zapoznana z pracą w radiu „od kuchni”. Wycieczce przewodniczył Pan Kamil Zalewski. Na początku spotkania „szkolni dziennikarze” byli nieśmiali, natomiast później chętnie zadawali pytania. Było to niesamowite przeżycie dla każdego ze zwiedzających rozgłośnię.

Najciekawszym punktem wycieczki było zwiedzanie studia nagrań, gdyż uczestnicy wycieczki mogli być bezpośrednimi uczestnikami audycji nadawanej na żywo.

Dzięki tej wycieczce uczniowie mogą poznaną teoretyczną wiedzę zastosować w praktyce. Dziękujemy serdecznie dla Pana Kamila, który udzielił wiele rad. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.