Knygnešio diena

• Paskelbta: 2024-03-18
  • Kategorija: Renginiai

Kovo 16 – Knygnešio diena. Šią dieną Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas, kai po 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti knygas lietuvių kalba. Lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja Karolina Mackevič suorganizavo šeštokams, septintokams ir aštuntokams netradicinę pamoką, skirtą Knygnešio dienai paminėti. Mokytoja mokiniams papasakojo apie knygnešius, kurie atliko milžinišką darbą. Nepaisant to, kad už knygų platinimą buvo baudžiama kalėjimu ar tremtimi į Sibirą, knygos buvo gabenamos itin aktyviai. Tad knygnešiai atliko Lietuvos istorijoje ypatingą vaidmenį, o kovo 16- oji – įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena – skirta jiems visiems prisiminti ir pagerbti. Išklausią draugų pasakojimų apie knygnešius, mokiniai atliko įvairias praktines užduotis – atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus ne tik raštu, bet ir „Quizizz“ platformoje.

Lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja Karolina Mackevič