TAPOME NEPRIKLAUSOMAIS ELEKTROS GAMITOJAIS!

2022 m., liepos mėnesį LR ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai teikėme paraišką programai ,,Atsinaujinančios energijos išteklių saulės, vėjo panaudojimas valstybės, savivaldybių, tradicinių religinių bendruomenių, religinių bendrijų ar centrų elektros energijos poreikiams", pavadinimu: ,,80 kW saulės elektrinės įsigijimo projektas Trakų r. Paluknio Longino Komolovskio gimnazijoje". Saulės parkas turėjo būti įrengtas ant mokyklos stogo, tačiau nuo pat projekto įgyvendinimo pradžios turėjome nemažai keblumų. Dėl nenumatytų aplinkybių projekto įgyvendinimo sąlygos buvo kelis kartus keičiamos. Ant gimnazijos stogo neįrengta 80 kW galios saulės elektrinė, kadangi pateikus prašymą tapti gaminančiu vartotoju gautas atsakymas iš ESO, kad perdavimo elektros tinklų Paluknio ruože nebeprijungiamos pagal Pasinaudojimo elektros skirstomaisiais tinklais tvarkos aprašo 72 punktą. Gavus APVA pritarimą saulės elektrinės įsigijimo būdas buvo pakeistas. Įveikus visus nesklandumus buvo priimtas išskirtinis sprendimas ir saulės parkas įrengtas nutolusioje elektrinėje, adresu Palubėlių k., Vilniaus r. sav., su leistina generuoti tinkle galia 80 kW. Viso projekto kaina 88 000 Eur, APVA skirta parama - 63 520 Eur, Trakų r. savivaldybės lėšos - 24 480 Eur. Džiaugiamės, kad saulės parkas, kurį įsigijome, leis mūsų gimnazijai ne tik sumažinti išlaidas elektrai, bet ir ženkliai sumažinti mūsų ekologinį pėdsaką. Nepaisant lietingo oro, vizitas buvo kupinas įdomių įspūdžių ir svarbių žinių apie atsinaujinančią energiją.