Wycieczka do Ośrodka Straży Pożarnej w Trokach

• Paskelbta: 2024-05-27
  • Kategorija: Išvykos

27 maja uczniowie klas 1 i 3 wraz z wychowawczyniami oraz socjalnym pedagogiem panią Ludmiłą Narkiewicz odwiedzili Trocki Ośrodek Straży Pożarnej. Realizując akcję prewencyjną ,,Uczniu, bądź bezpieczny!” starsi specjaliści służby przeciwpożarowej Viktorija Aleknavičienė, Vytautė Dubovikienė i Oksana Nedveckienė przeprowadzili szkolenia dla uczniów. Przekazali wiele korzystnej informacji o tym, jak należy zachować się w przypadku pożaru, co musimy wiedzieć, aby wezwać o pomoc. Także strażacy praktycznie przedstawili swe działania, które stosują podczas pożaru. Zaprezentowali wóz strażacki, jego kompletację, także sprzęt. Starszy specjalista Viktorija Aleknavičienė, opowiedziała, że aby uniknąć pożaru, trzeba pamiętać o środkach zapobiegawczych. To są detektory dymu. Przypomniała także, że musimy być ostrożni z ogniem: przestrzegać prawidła zachowania się, unikać zabaw z zapałkami itd..

Dziękujemy serdecznie pracownikom służby przeciwpożarowej za pouczającą edukację.

Będąc w Trokach, nie mogliśmy pominąć przechadzki po uliczkach starego miasta.

Jako że, pogoda dopisała, więc pospacerowaliśmy w pobliżu Zamku Trockiego, zjedliśmy lody oraz cieszyliśmy się urokiem falującego jeziora, ptactwem i roślinnością. Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń.