Nasze Gimnazjum zrealizowało projekt ,,Doposażenie sali laboratoryjnej w Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu". Zawdzięczając funduszom z Polski otrzymaliśmy możliwość na zakupienie nowoczesnego sprzętu sali laboratoryjnej. 4 599,31 Eur zostały pokryte ze środków finansowych otrzymanych z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP za pośrednictwem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Dziękujemy dla Fundacji ,,Lotos", która również przyczyniła się do urzeczywistnienia projektu. Na ten cel Fundacja ,,Lotos przeznaczyła 6122,70 Eur.

Dziękujemy dla Fabryki mebli ,,Poltech", która za minimalną płatę dostarczyła i zmontowała meble sali laboratoryjnej.

Zakupiono: Stół laboratoryjny wyspowy z suszarką, stół zlewowy, szafa laboratoryjna, cztery stoły uczniowskie, biurko/stół demonstracyjny, reagenty chemiczne, dwa mikroskopy.

Sala laboratoryjna posiada nowoczesny sprzęt służący wykonywaniu wielu analiz w obszarze nauk przyrodniczych i technicznych, w której zajęcia będą odbywały się codziennie nie tylko dla uczniów starszych klas, ale również dla uczniów klas początkowych. Dzieci poprzez praktyczne działanie oparte na dociekaniu badawczym będą mogły odkrywać i poznawać otaczający świat. Jednym z zadań współczesnej szkoły jest indywidualne podejście do potrzeb uczniów, odkrywanie ich możliwości, uzdolnień, talentów i pasji. Zajęcia dydaktyczne dadzą szansę na doskonalenie uwagi, logicznego myślenia oraz wyciągania wniosków przez dzieci, na podstawie ich własnych doświadczeń i obserwacji. Doposażenie Sali laboratoryjnej sprawi, że uczniowie będą odnosić większe sukcesy w konkursach szkolnych i pozaszkolnych, osiągać wyższe wyniki w nauce i na testach oraz składać maturę z przedmiotów nauk przyrodniczych – chemii, fizyki, biologii.