Gegužės 7-oji – lietuviškumo diena

• Paskelbta: 2024-05-07
  • Kategorija: Renginiai

Gegužės 7-oji – lietuviškumo diena. Šią dieną 1904 metais išsilaisvinome nuo lietuviškos spaudos draudimo. Ši data taip pat primena labai sudėtingą, net keturis dešimtmečius trukusį Lietuvos istorijos laikotarpį, kuriuo rusų carinė valdžia draudė esminius mūsų tautiškumo ženklus – lietuvišką spaudą, knygų leidybą, laisvą žodį. Šiandien 5 klasės mokiniai su lietuvių kalbos vyr. mokytoja Karolina Mackevič lankėsi Paluknio bibliotekoje, kurioje vyko lietuvių kalbos integruota pamoka skirta paminėti "Kovoje už lietuviško žodžio laisvę". Bibliotekininkė Danutė Nekulsian, vaikams papasakojo apie lietuviškos spaudos draudimą ir tautinį atgimimą, parodė iki šiol išlikusias knygeles, kurias į Lietuvą slapta gabeno knygnešiai. Pamokos pabaigoje, mokiniai turėjo galimybę savo žinias patikrinti Quizizz platformoje. Dėkojame Danutei N. ir laukiame kitų smagių užsiėmimų.