Międzynarodowy Dzień Dziecka

Kiedy się śmieje dziecko,

Śmieje się cały świat.  Janusz Korczak

Międzynarodowy Dzień Dziecka jest świętem obchodzonym niemal na całym świecie. Jest to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, gdyż nie ma wtedy tradycyjnych lekcji w ławkach, a jest zabawa na świeżym powietrzu i wspólne świętowanie.

W gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu tradycyjnie 1 czerwca odbyło się Święto Dnia Dziecka. Przez cały dzień na dzieciaków naszego gimnazjum czekało wiele atrakcji.

Już od rana wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zatańczyli wspólny taniec czyli „Flash mob”.

Dzieciaki grup przedszkolnej i wczesnoszkolnej wesoło i atrakcyjnie spędzali czas uczestnicząc w zawodach sportowych, malując twarze i tatuarze oraz skacząc na trampolinie.

Uczniowie klas 1-10 rywalizowali się w zawodach, gdzie mieli okazję pokazać swoje umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych, na wesoło mogli sprawdzić swoje wiadomości matematyczne, językowe, historyczne, geograficzne i inne.

A na zakończenie spędzili czas na wspólnym grillowaniu.

Jeszcze raz życzymy wszystkim naszym dzieciom dużo radości i uśmiechu!