Paluknio Longino Komolovskio gimnazija naudoja atsinaujinančius energijos išteklius

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos aplinkos projektų valdymo agentūra 2022 m. paskelbė kvietimą teikti paraiškas paramai gauti pagal Klimato kaitos specialiosios programos lėšų naudojimo sąmatą detalizuojančio plano priemonę “Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo) panaudojimas valstybės, savivaldybių, tradicinių religinių bendruomenių, religinių bendrijų ar centrų elektros energijos poreikiams“.

2022 m. liepos mėn. Trakų r. Paluknio Longino Komolovskio gimnazija pateikė paraišką Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis finansuojamam projektui „80kW saulės elektrinės įsigijimo projektas Trakų r. Paluknio Longino Komolovskio gimnazija“. Paraiška buvo sėkmingai patvirtinta Aplinkos projektų valdymo agentūroje 2022 m. rugsėjo 8 d. ir jai suteiktas Nr. KK-AM-SVV02-0022, skirtas finansavimas. Pradžioje planavome įsirengti saulės elektrinė ant gimnazijos stogo, tačiau pateikus prašymą AB „Energijos skirstymo operatoriui“ tapti gaminančiu vartotoju, gavome atsakymą, kad, pagal Pasinaudojimo elektros perdavimo tinklais tvarkos aprašą, ESO paslaugos suteikti negali (įrengtos elektrinės leistinoji generuoti galia bus lygi 0 kW), todėl buvo nusrpęsta įsigyti saulės elektrinę nutolusiame parke per Centrinės perkančiosios organizacijos katalogą.

APVA įsipareigojo suteikti subsidiją projektui iš Klimato kaitos lėšų, iki 63520,00 Eur. Trakų rajono savivaldybės administracija ir Paluknio Longino Komolovskio gimnazijaprie projekto prisidėjo ir savomis lėšomis – 10 532,00 Eur. Skaičiuojama, kad investicija atsipirks per 2-3 metus, priklausomai nuo elektros energijos kainos rinkoje.

Paskelbus konkursą ir įvykus pirkimui laimėtoju pripažintas UAB "Eternia Solar LT" pasiūlymas. Su UAB "Eternia Solar LT" pasirašyta rangos sutartis, kurios vertė 74052.00 Eur su PVM. Į sutarties kainą įtraukta įranga, įrengimo darbai ir 25 metų saulės elektrinės priežiūros paslaugos. Darbai baigti vykdyti 2024 m. liepos mėn. Palubėlių k., Vilniaus r. sav., žemės sklype buvo įrengtas nutoles saulės parkas, iš kurio 80 kW priklauso mūsų gimnazijai, tai 5% viso saulės parko.

Planuojama, kad fotovoltinė saulės elektrinė per metus pagamins mažiausiai 82000.00 kWh elektros energijos, planuojama, kad Trakų r. Paluknio Longino Komolovskio gimnazija šios saulės elektrinės dėka padengs apie 85% sunaudojimos elektros energijos, tokiu būdu pagerinti aplinkosaugines problemas, sumažinant šiltnamio dujų emisiją į aplinką

Dėkoajme Trakų rajono savivaldybės administracijai, Energetikos ministerijai, Aplinkos projektų valdymo agentūrai ir UAB "Eternia Solar LT" už suteiktą galimybę prisidėti prie vyriausybės atsinaujinančios energetikos tikslų ir žalesnio rytojaus.