34 Święto sportu w Białej Wace

Dnia 29 kwietnia 4-osobowa drużyna siatkówki uczniów (Samuel Makutonovič, Nikita Bražickij, Tomas Nedveckij, David Krasovski) z Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu, razem z nauczycielem wychowania fizycznego Arwidem Baudzisem, uczestniczyła w tradycyjnym 34 Święcie sportu w Białej Wace.

Drużyna rozegrała dwa mecze siatkówki turnieju 3 × 3 na wolnym powietrzu.

Pierwszy mecz bezkonkurencyjnie został przez naszych sportowców wygrany 2:0 z zespołem rówieśników „Masliukai“.

Drugi mecz z naprawdę silnym przeciwnikiem, przedstawicielami Litewskiego centrum bojowego szkolenia wojsk im. generała Adolfa Ramanauskasa, (Lietuvos kariuomenės generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centras), zakończył się rezultatem 1:1 i tylko po przegranej dogrywce, nasi chłopcy niestety odpadli z dalszych rozgrywek turnieju.

Nauczyciel wychowania fizycznego Arvid Baudzis (przegrana w półfinale) i uczeń Samuel Makunonovič (debiut w tej dyscyplinie sportu-niestety przegrana pierwsza walka) spróbowali swoich sil w turnieju siłowania się na rękę-Armwrestling'u.

Uczniowie obserwowali też inne zmagania sportowców: bieg na 10 km, podnoszenie 24kg obciążnika Kettlebell, bieg sztafetowy na 1 km, grę ringo, jak również zagrali towarzyski mecz siatkówki z nowo poznanymi osobami. Na imprezie można było również obejrzeć sprzęt wojskowy (broń, mundury, wyposażenie, samochód opancerzony itd.) prezentowany przez Litewskiego centrum bojowego szkolenia wojsk im. Adolfa Ramanauskasa.

Miejmy nadzieję, że na drugi rok, na jubileuszowe 35 Święto Sportu w Białej Wace, naszą szkołę, będzie reprezentować dużo większy skład sportowców w różnych dyscyplinach sportowych.

 

Nauczyciel wychowania fizycznego Arvid Baudzis

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos