MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ - RUGSĖJO 1-OJI

• Paskelbta: 2022-09-01
  • Kategorija: Renginiai

Longino Komolovskio gimnazijos bendruomenė susirinko pasitikti naujų mokslo metų. Pirmiausia Paluknio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje įvyko šv. Mišios - jas aukojo parapijos klebonas Ryšard Peciun. Vėliau šventė tęsėsi gimnazijos kieme. Nuskambėjus Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos himnams, renginio vedėjai abiturientai Karolina Aleksandrovič ir Lukas Dakinevič pasveikino visus susirinkusiuosius ir pasitiko oro balionu grįžusius po vasaros atostogų pirmos klasės mokinius. Vėliau žodis buvo suteiktas gimnazijos direktorei Renatai Krasovskai, kuri įteikė pirmokams pilnai sukomplektuotas kuprines. Kaip ir kasmet parama buvo skirta Lenkijos Respublikos Vyriausybės ir įgyvendinama fondo „Pomoc Polakom na Wschodzie“ („Pagalba lenkams Rytuose“) realizuojamo projekto „Bonusas pirmokui”.

Pirmojo skambučio šventėje dalyvavo ir sėkmės naujais mokslo metai linkėjo garbingi svečiai: Trakų rajono tarybos mero patarėja Jovita Sajavičienė, kuri 1 klasės mokiniams įteikė mokyklinių prekių komplektus bei 4 nešiojamuosius kompiuterius; Lenkijos Ambasados Vilniuje pirmoji konsulė Irmina Šmalec, Trakų rajono savivaldybės tarybos narės Maria Puč ir Teresa Solovjova, Paluknio seniūnė Jolanta Gardžiulienė, Lietuvos lenkų sąjungos Trakų rajono skyriaus pirmininkas Jaroslav Narkevič ir gimnazijos Tėvų komiteto pirmininkė Jolanta Rainska. Taip pat mūsų šventėje dalyvavo delegacija iš Gožovo Šv. Jokūbo Paradyžiečio Akademijos - rektorė prof. dr. hab. Elžbieta Skorupska-Račinska, prof. Halina Uchto, mokslo ir leidybos skyriaus vedėja Violeta Pavlicka. Akademijos rektorė įteikė gimnazijos direktorei roboto konstruktoriaus rinkinį, kadangi šiais mokslo metais gimnazijoje įvedamas robotikos būrelis.

Linksma nuotaika ir eilėmis susirinkusiuosius pasveikino pirmokai ir jų mokytoja Božena Senkanec, visiems sėkmingų mokslo metų linkėjo abiturientų auklėtoja Karolina Mackevič ir gimnazijos mokinių tarybos pirmininkė Gabrielė Zapolska. Po ceremonijos mokinių laukė pirmasis susitikimas su klasės vadovais ir skanios staigmenos iš picerijos "Express pica“.