Obchody 160-ej rocznicy powstania styczniowego w Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu

• Paskelbta: 2023-02-01

Powstanie styczniowe to największy w XIX w. polski zryw narodowy.

Reagując na zaproszenie Prezydenta RL uczniowie gimnazjum podjęli decyzję wziąć udział w obchodach 160-ej rocznicy Powstania Styczniowego.

1 lutego uczniowie gimnazjum im. Longina Komołowskiego uczcili 160 rocznicę tego ważnego zrywu niepodległościowego. W auli odbyła się nietradycyjna, integrowana lekcja historii, języka polskiego i muzyki, podczas której uczniowie analizowali wydarzenia historyczne powstania styczniowego w Polsce i na Litwie oraz wykonali patriotyczne piosenki. Podsumowaliśmy nietradycyjną lekcję krótkim konkursem, podczas którego uczniowie mogli uogólnić swoje wiadomości oraz zdobyć symboliczny prezencik.

Druga część lekcji nietradycyjnej rozpoczęła się wyjazdem uczniów klas 7-10 do wsi Mamowo, aby złożyć hołd i zapalić znicz poległym powstańcom przy krzyżach.