My Sport Day

• Paskelbta: 2023-06-15
  • Kategorija: Renginiai

Język angielski to najpopularniejszy język na świecie, którym posługuje się 1,7 miliarda ludzi. To najczęściej używany język międzynarodowy w komunikacji, nauce, biznesie, czy dyplomacji.

Aby urozmaicić uczniom naszej szkoły nauczanie języka angielskiego, 15 czerwca zorganizowane były nietradycyjne zajęcia - My sport Day (Mój dzień sportu). Na zajęciach zostały połączone dwa przedmioty: język angielski (nauczyciel Mr.Ajay Jekmohan) i wychowanie fizyczne (nauczyciel Arvid Baudzis).

Lekcja była prowadzona tylko w języku angielskim, a sami uczniowie mogli się zwracać do prowadzących zajęcia nauczycieli również tylko w języku angielskim.

Celem zajęć poza dobrą zabawą w formie ruchowej, było zachęcenie uczniów do prób swobodnej komunikacji w obcym języku, w którym nie mają okazji posługiwać się codziennie.

Były przeprowadzone sportowe zabawy integracyjno- zespołowe oraz sztafeta z układaniem motto olimpijskiego w języku angielskim (Faster, Higher, Stronger, Together - szybciej, wyżej, silniej, razem).

Nauczyciel języka angielskiego Mr Ajay Jekmohan uczył również sportowych przyśpiewek i okrzyków, tak zagrzewając uczniów do sportowej rywalizacji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę. Takie nietypowe, ale bardzo kreatywne zajęcia na pewno będą jeszcze kontynuowane w przyszłości.