Kolejne dni w letnim szkolnym obozie "Biedronka"

• Paskelbta: 2022-06-16
  • Kategorija: Aktualijos

Atrakcyjnie i pracowicie przebiegły kolejne dni obozu letniego „Biedronka”. Wykonując prace twórcze uczestnicy obozu zapoznali się ze sztuką origami, które jest coraz bardziej popularną dziedziną wśród dzieci. Na bazie origami uczą się one obserwacji życia, kształcą smak artystyczny, wyrabiają sprawność manualną, usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową itp. Skoro od tego roku szkolnego nasze gimnazjum wdraża wyjątkowy kierunek nauczania poprzez integrowanie wiedzy o pszczelarstwie w przedmioty. Dlatego i podczas obozu nie mogliśmy o nich zapomnieć. Postanowiliśmy wykonać pszczoły za pomocą sztuki origami. Było to nie łatwe zadanie, ale rezultatem dzieciaki zostały zadowolone.

Podczas obozu uczniowie również kształcili aktywność fizyczną biorąc udział w grze orientacyjnej „Znajdź mnie”. Pracując w grupach uczestnicy obozu rozwijali swoje przyjacielskie więzie, uczyli się współpracy. Spróbowali także medytacji. Był to czas dla siebie, swoich myśli, zachowaniu, nowych uczuć.

Uczniów także odwiedziła przedstawicielka policji i nasza przyjaciółka Aneta Bubelevičienė, która pozdrowiła wszystkich z letnimi wakacjami, a także przypomniała o bezpiecznym zachowaniu się podczas wakacji, przy jeziorze i na drodze.

Nie mniej atrakcyjną była wycieczka na połukniańskie lotnisko. Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami funkcjonowania lotniska, poznały specyfikę zawodu lotnika. Uczestnicy mieli również okazję obserwować lądowanie i start samolotów z bliska. Ta wyjątkowa wycieczka miała na celu budowanie dziecięcej wiedzy o otaczającym nas świecie oraz pokazanie, że warto rozwijać swoje zainteresowania i dążyć do wyznaczonego celu.

Pragniemy ogromnie podziękować dla Vaidy Šedžiuvienė oraz Kawiarni Pitss za przepyszne lody i napoje.

Wicedyrektor ds. nauczania Loreta Mackiewicz