Letni szkolny obóz "Biedronka"

• Paskelbta: 2022-06-14
  • Kategorija: Aktualijos

Tradycją naszego gimnazjum jest organizowanie letniego obozu. Dlatego i w tym roku tuż po zakończeniu roku szkolnego dla uczniów klas początkowych rozpoczął się letni szkolny obóz „Biedronka“. Podczas pierwszych dni uczestnicy obozu zapoznali się z jego programem, omówili zasady bezpiecznego zachowania się, a także przedstawili siebie i swoje oczekiwania z pobytu na obozie. Nie zabrakło także zabaw muzyczno-ruchowych, integracyjnych, dydaktycznych, zajęć plastycznych i sportowych.

Cieszymy się, że gimnazjum i uczestników obozu odwiedzili goście z Polski – pan Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" i pan Yurij Ravavoj z Działu Zagranicznego KK NSZZ "Solidarność". Aktorzy szkolnego kółka dramatycznego „Za szkolną kurtyną“ przedstawili dla gości spektakl „Żabka mała“, gdzie popisali się swoimi zdolnościami aktorskimi, a swoje umiejętności muzyczne zaprezentował szkolny zespół muzyczny „Strumyk”.

Aby urozmaicić zajęcia podczas letniego obozu, a także korzystając z przepięknej słonecznej pogody uczestnicy obozu wraz ze swoimi paniami wybrali się na wycieczkę do stadniny koni „Paluknio žirgynas“. Dzieci wzięły tu udział w zajęciach przyrodniczo-edukacyjnych, dzięki którym dowiedziały się, jak wygląda stajnia, koń, jakich warunków potrzebuje oraz czym się żywi i jak należy o niego dbać. Uczniowie mieli możliwość skorzystać z lekcji jazdy konnej pod okiem instruktora. Przejażdżka okazała się doskonałym i pięknym przeżyciem dla każdego. Po wrażeniach jeździeckich przyszła pora również na karmienie koni. Nie zabrakło też wspólnej zabawy i pysznego obiadu.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z pobytu w stajni, wrócili pełni miłych wrażeń. Pragniemy podziękować za pomoc w organizowaniu wycieczki oraz pyszny obiad i smakołyki dla pani Vaidy Šedžiuvienė i Kavinė Pitts Eyvp, także właścicielom stadniny koni „Paluknio žirgynas" za umożliwienie dzieciom przeżycia tych niecodziennych chwil. Pozostaną one na pewno na długo w ich pamięci.

Wicedyrektor ds. nauczania Loreta Mackiewicz