Dzień Nauczyciela w gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu

• Paskelbta: 2022-10-05

Jakże nie pisać wierszy,

jakże nie płonąć w podzięce,

za światło, co się rozszerza,

za dar najpiękniejszy,

za wiedzę.

Właśnie ten fragment, pochodzący z wiersza K. J. Gałczyńskiego, był mottem uroczystego apelu, który odbył się w naszej szkole 5 października .

W pięknie udekorowanej auli zebrała się dyrekcja szkolna, nauczyciele i cała społeczność uczniowska. Nie zabrakło też gości. Zawitała do gimnazjum starosta naszej gminy Jolanta Gardżiuliene. W sposób szczególny witaliśmy weteranów naszej szkoły: Longinę Gorpinicz, Janinę Łapkowską i Rimę Gulbinawicziene.

Cała oprawa artystyczna była bardzo bogata. Przedstawiciele rady uczniowskiej przygotowali przedstawienie, jak również wzniosłe słowa i piosenki, które podkreślały znaczenie tego dnia. Atmosfera była bardzo uroczysta, ale również zawierała elementy humorystyczne. Dzięki temu odczuć można było wyjątkowość tego święta oraz radość życia społeczności szkolnej.