Półkolonie w Gimnazjum im. Longina Komołowskiego

• Paskelbta: 2022-08-25
  • Kategorija: Aktualijos

Każdego dnia dla uczestników półkolonii odbywają się różne zajęcia edukacyjne i wycieczki. 24 i 25 sierpnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach o zdrowym stylu życia, na łonie przyrody podziwiali rezerwat w Warnikaj. Spacerując poznawczą ścieżką wSpólnie z psychologiem rozważali nad wewnętrznymi przygnębieniami, które też porównywali do trzęsiska. Obozowicze zwiedzili 10 przystanków, gdzie czekały na nich niespodzianki: koperty z listami, obfitość jagód, kwiatów, pajęczyny, tajemnicze odciski stóp. Uczniowie uważnie i z zaciekawieniem czytali instrukcje dotyczące roślinności, zwierząt, tajemniczego „Anioła Stróża” mokradła, a najważniejsze udoskonalili umiejętności językowe, wzbogacili swoją wiedzę.

Kontynuując swoją podróż, na wesołej nutce uczniowie udali się do „Czekoladowej Stolicy“ w Trokach, gdzie skosztowali różnych przysmaków czekoladowych, lodów oraz wzmocnili swoje umiejętności komunikacyjne, zachowania i zasad etykiety. Przeżyte wrażenia i doświadczenia dostarczyły obozowiczom nowej wiedzy, pozytywnych emocji i niepowtarzalnych wrażeń.

Projekt finansowany jest ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu „Polonia i Polacy za granicą 2022”.