WIZYTA AMBASADORA UKRAINY NA LITWIE W NASZYM GIMNAZJUM

• Paskelbta: 2022-06-22
  • Kategorija: Aktualijos

22 czerwca Gimnazjum im. Longina Komołowskiego gościło Ambasadora Ukrainy na Litwie, Jego Ekscelencję Petro Beshta z Małżonką i córeczką. Spotkanie dotyczyło między innymi odwiedzin dzieci z rodzin uchodźców wojennych z Ukrainy. Jak wiadomo od trzech miesięcy w naszym Gimnazjum uczy się 7. dzieci z Ukrainy, Kijowa i Charkowa. Pani Vaida Šedžiuvienė, kierowniczka kawiarni Pitts Eyvp od początku agresji Rosji na Ukrainę przyjęła 28 uchodźców z Ukrainy i okazała całkowitą pomoc. Podczas uroczystego spotkania, Ambasador Petro Beshta wręczył dla Pani Vaidy podziękowanie i wyraził uznanie za wspieranie obywateli Ukrainy. W trakcie spotkania miała miejsce prezentacja naszej placówki. Zespół ,,Strumyk" na znak solidarności z narodem ukraińskim wykonał pieśń ,,Oj u luzi chervona kalyna" oraz zaprezentował wiązankę pieśni ludowych, po czym przy filiżance herbaty odbyła się pogawędka z dziećmi i ich mamami z Ukrainy. Ostatnim akordem spotkania był lot samolotem z Flying.in.Lithuania, po którym goście byli pod wielkim wrażeniem.