Półkolonie letnie

• Paskelbta: 2022-08-31
  • Kategorija: Aktualijos

30 sierpnia był szczególny dla obozowiczów. W ten dzień udali się do stajni koni na zajęcia edukacyjne. Dzieci wzięły tu udział w zajęciach przyrodniczo-edukacyjnych, dzięki którym dowiedziały się, jak wygląda stajnia, koń, jakich warunków potrzebuje oraz czym się żywi i jak należy o niego dbać. Uczniowie również mieli możliwość skorzystać z lekcji jazdy konnej pod okiem instruktora.

Nie mniej atrakcyjną była wycieczka na połukniańskie lotnisko. Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami funkcjonowania lotniska, poznały specyfikę zawodu lotnika. Uczestnicy mieli również okazję obserwować lądowanie i start samolotów z bliska. Także dowiedzieli się, że działa tu szkoła szybowcowa, gdzie dzieci w wieku 10-15 lat uczą się latania na specjalnych dziecięcych szybowcach. Poznają tu podstawy teorii, pilotowania, uczą się odpowiedzialności, dokładności i pewności siebie.

Uwieńczeniem tego wyjątkowego dnia był uroczysty obiad w kawiarni Pitts Eyvp.

Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła uczniom wielu ciekawych i niezapomnianych wrażeń.

Projekt finansowany jest ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu „Polonia i Polacy za granicą 2022”.