Projekt „Dziedzictwo hrabiów Tyszkiewiczów na Litwie” - wyjazd do Wilna

Podczas wakacji świątecznych, realizując dofinansowany przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki za pośrednictwem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” projekt „Dziedzictwo hrabiów Tyszkiewiczów na Litwie” uczniowie naszego gimnazjum zwiedzili zimowe Wilno. Na początku wzięli udział w lekcji edukacyjnej ,,Jan Tyszkiewicz – odważny ułan bezkompromisowy patriota i najlepszy Polak”. Następnie odbyli wycieczkę po Wilnie ,,Śladami Tyszkiewiczów”. Spacerując ulicami miasta uczniowie odwiedzili Pałac Tyszkiewiczów przy ul. Trockiej, w którym dzisiaj mieści się Wydział Architektury Wileńskiego Uniwersytetu Technicznego im. Giedymina.

Zwieńczeniem projektu był wypad do kina.