Dzień Nauczyciela

• Paskelbta: 2023-10-05
  • Kategorija: Renginiai

Jest w kalendarzu taki dzień, w którym w szczególny sposób pamiętamy o nauczycielach. To oni wprowadzają uczniów w zawiły i ciekawy świat wiedzy, kształtują poczucie tożsamości, uczą podejmowania mądrych decyzji i kierowania się w życiu szlachetnymi zasadami.

5 października obchodzimy Światowy Dzień Nauczyciela. To wyjątkowe święto wszystkich pedagogów. W naszym gimnazjum jest to dzień wolny od tradycyjnych lekcji. Uczniowie starszych klas wcielają się w rolę nauczycieli i w tym jednym dniu organizują zajęcia dla młodszych roczników. Jak podkreślają nauczyciele, pozwala to dzieciom poczuć, jak to jest być po drugiej stronie sali i zrozumieć wysiłek, jakiego wymaga nauczycielski zawód.

Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna – Samorząd Uczniowski przyszykował uroczysty koncert, podczas którego nie zabrakło wzniosłych słów o nauczycielach, podziękowań, życzeń, piosenek. Dzięki temu odczuć można było wyjątkowość tego święta oraz radość życia społeczności szkolnej.

Pani Dyrektor Renata Krasowska podziękowała wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i wysiłek podczas wspólnej pracy, pogratulowała osiągnięć. Nie zabrakło też gości. Wicemer samorządu rejonu trockiego Jolanta Abucevičienė złożyła życzenia z okazji Dnia nauczyciela oraz wręczyła podziękowania mera rejonu trockiego nauczycielom naszego gimnazjum: Jadwidze Dowsewiczienie, Krystynie Tylingo i Iwonie Grigienie. Z ust starosty gminy Połuknie Pani Jolanty Gardżiulenie płynęły słowa podziękowania za trud i pracę. W sposób szczególny witaliśmy weteranów naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy uczniom za życzenia i ciepłe słowa.