Międzynarodowy projekt „Akademia historii i kultury polskiej - warsztaty z języka polskiego”.

W grudniu uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w międzynarodowym projekcie „Akademia historii i kultury polskiej - warsztaty z języka polskiego” realizowanym przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego. W projekcie wzięło udział 10 polskich szkół z Litwy oraz polskie szkoły w Stanach Zjednoczonych oraz Kazachstanie. Projekt składał się z trzech etapów. W pierszym etapie projektu uczniowie podczas lekcji historii mieli warsztaty stacjonarne dotyczące sylwetek Słynnych Polaków, które przedstawiła nauczycielka Karolina Tuniewicz. Drugim etapem projektu były warsztaty online, które prowadzili nauczyciele z Polski. Trzecim etapem był konkurs pt. „Słynni Polacy“, na który trzeba było przygotować prace reprezentujące omawiane postacie.

Nauczycielka historii Karolina Tuniewicz