ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTY

• Paskelbta: 2023-10-27
  • Kategorija: Renginiai

Pasowanie na ucznia to ważny element budujący wartości każdej szkoły. To pierwszy moment, w którym pierwszoklasiści składają ślubowanie, są pasowani na uczniów i oficjalnie dołączają do społeczności szkolnej. W tym roku szkolnym ślubowanie klas pierwszych odbyło się 27 października w Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu. Jest to tradycyjna impreza organizowana przez Trocki Oddział Rejonowy Związku Polaków na Litwie, na którą zbierają się wszyscy pierwszacy polskich szkól rejonu trockiego. Podczas uroczystości gromkimi brawami witano uczniów Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Stelmachowskiego w Starych Trokach, uczniów Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Landwarowie, pierwszaków Gimnazjum w Trokach i oczywiście gospodarzy – uczniów Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu. Pani dyrektor Renata Krasowska serdecznie przywitała gości: radnych samorządu rejonu trockiego Marię Pucz, Teresę Sołowjową i Alinę Kowalewską, Prezesa Trockiego Oddziału Rejonowego Związku Polaków na Litwie Jarosława Narkiewicza oraz przybyłych razem z uczniami nauczycieli. Goście ciepłymi słowami mówili o corocznej tradycji ślubowania, wspomnieli również o cechach wspaniałego ucznia i życzyli pierwszoklasistom szczęścia i pomyślności w rozpoczynającym się bardzo ważnym etapie życia.

Zanim nastąpił ważny moment ślubowania, dzieci z klas pierwszych mieli możliwość wysłuchać pięknych i wesołych piosenek w wykonaniu dziecięcego zespołu „Strumyk“. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Renata Krasowska. Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, pilnie się uczyć w szkole, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uroczyście ogłoszono, że uczniowie klas pierwszych oficjalnie zostali włączeni do społeczności szkolnej. Najmilszą chwilą dla dzieci było otrzymanie prezentów, które miały przypomnieć o ważności dzisiejszego dnia. Po imprezie na dzieci czekała pracowita pszczółka, która zaprosiła je do wspólnej zabawy. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.