APEL Z OKAZJI 105. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

• Paskelbta: 2023-11-10
  • Kategorija: Renginiai

Upamiętnienie historycznych wydarzeń to bardzo istotna część edukacji. Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada, by upamiętnić wydarzenia z 1918 roku.

Z tej okazji w piątek 10 listopada 2023 r. w Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu odbył się uroczysty apel. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnym kraju.

O godzinie 11.11 społeczność gimnazjalna wzięła udział w kolejnej edycji akcji MEiN „Szkoła do hymnu“ i odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego“.

Uczniowie z klas VII-IX przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne, wykonane przez szkolny zespół „Strumyk“ oraz wiersze o tematyce patriotycznej, które zaprezentowały Sulamita i Eliza Romanczik z 5 klasy, Agata Tuniewicz z klasy 7 oraz klasa 2.

Wydarzenie to zakończyło się przemówieniem pani wicedyrektor Lorety Mackiewicz, która mówiła o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii.

Po uroczystości w szkole uczniowie zapalili znicze i złożyli hołd w Mamowiu i Połukniu żołnierzom poległym w walce o wolność.